EN PL
  • zdjecie 1 narzedziownia

O firmie - Narzędziownia Gremi

 

Firma GREMI Mirosław Gałka Grzegorz Kurczewski Spółka Cywilna istnieje na polskim rynku jako samodzielny podmiot gospodarczy od kwietnia 1994r. Powstała na bazie pracowników wywodzących się głównie z zakładów FONICA oraz WIFAMA. Na początku naszej działalności firma była głównie ukierunkowana na wykonywanie form wtryskowych do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz samym przetwórstwem. W późniejszym czasie poszerzyliśmy zakres naszych usług przede wszystkim o wykonywanie wszelkiego rodzaju narzędzi do obróbki plastycznej na zimno, form odlewniczych do metali oraz serwis mechaniczny firm zewnętrznych.

W przypadku form do tworzyw sztucznych lub form odlewniczych do metali, nasza współpraca z klientem zaczyna się od zaprojektowania produktu, a kończy się na uruchomieniu produkcji. Pierwszy etap kooperacji ma początek w naszym biurze konstrukcyjnym, gdzie doświadczona kadra inżynierów przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania CAD tworzy finalny produkt. Następnie, jeżeli takie jest życzenie klienta, powstaje forma prototypowa, pozwalająca uzyskać produkt technologiczny, ale o ograniczonej wielkości produkcji. Pozwala to na wykonanie odpowiednich badań przez inwestora, nie tylko pod kątem technicznym, lecz również marketingowym. Kiedy produkt uzyskuje akceptację, przystępujemy do wytworzenia wielkoseryjnego narzędzia, wykorzystując przy tym doświadczenie uzyskane na formie próbnej, uwzględniając poprawki oraz sugestie klienta. Jeżeli chodzi o samą produkcje, to w zależności od życzenia klienta, istnieje możliwość pozostawienia formy w naszej firmie i odbioru tylko produktów. Takie rozwiązanie, często wybierane przez inwestorów, jest bardzo wygodne, ponieważ ewentualny całkowity serwis pozostaje w naszej kwestii.

Konkurencja na rynku zmusza nas do ciągłego rozwoju oraz doskonalenia produkcji i technologii wytwarzania. Następstwem tego jest nieustające inwestowanie w najnowocześniejszy park maszynowy oraz narzędzia pomiarowe. W 2007 roku specjalnie na ten cel uzyskaliśmy dofinansowanie unijne. Prowadzimy również trwałą współpracę z Politechnika Łódzką, nie tylko pod względem wspólnych projektów, ale również polegająca na kształceniu studentów w ramach praktyk.

 

 

 


 

 

copyright by GREMI '2010